Bytový design 2019: trendy a tipy

Volá váš domov po změně? Dopřejte mu s novým rokem refresh a inspirujte se trendy, které pro vás sestavili odborníci na bytový design.

Připravili jsme si pro vás přehled těch nejzajímavějších trendů pro rok 2019, které velmi jednoduše změní celkový vzhled vašeho obydlí. Přitom stačí vyměnit nebo nově obstarat pouze jediný kus nábytku!

 

HOĎTE TO ZA HLAVU

Postele s elegantním čalouněným čelem nejsou žádnou novinkou. Přesto je designeři zvolili jako jednoznačný trend letošního roku. Výrazné čelo postele dodá vaší ložnici nádech luxusu a stane se ikonou celé místnosti. Značnou výhodou čalouněné postele je možnost zvolit si barvu čalounění, která buď nenaruší barevné ladění pokoje, nebo vám naopak pomůže vnést do ložnice osobitý kontrast.

NECHTE SE UNÁŠET MOŘSKÝMI TÓNY

Barvou letošního roku je korálová, tedy barva typická pro mořský svět. Pokud chcete zajímavě oživit váš domov a zároveň se nechcete pouštět do velkých investic, zkuste vsadit na doplňky v této barvě, popřípadě sáhněte po jiné mořském odstínu, například po tyrkysové, námořnicky modré či žluté.

NEZAPOMEŇTE NA MODERNÍ KŘIVKY

Pokud ve vaší domácnosti převládají hranaté tvary, zamyslete se nad změnou. Oblé tvary je už nějakou dobu válcují a ani rok 2019 nepřinese změnu. Trendem je zejména zaoblený nábytek s futuristickým nádechem. Co to znamená v praxi? Pořiďte si do bytu například nové jídelní židle v moderním stylu. Tato zdánlivě nenápadná změna dodá vašemu domovu novou energii.

UKAŽTE OSOBITOST

Zahoďte všechny předsudky a vybočte z univerzálních kusů nábytku. Letošní rok je ve znamení osobitých prvků. Patchwork, nečekané kombinace barev nebo jedinečné tvary? Odvažte se a experimentujte. Samozřejmě zde doporučujeme neexperimentovat až příliš, ať doma nevytvoříte design cirkusu. Zkuste začít jedním osobitým kusem nábytku, například designovým křeslem.

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91