Home office: jak si vybavit pracovnu?

Práce z domova, tzv. home office, je stále větším trendem dnešní doby. Přestože představa, že z domu nemusíme ani na krok, mnohé z nás láká, měli bychom mít na paměti, že každý domov je plný rozptylování. Abychom předešli například sledování programů v televizi místo práce, je zapotřebí vytvořit si kvalitní domácí pracovnu. Jak si takové místo na práci vytvořit, abyste zde byli zcela soustředění?

Rozmístění je klíčové

Ačkoliv se říká, že byste měli pracovnu směřovat do samostatného pokoje, není nutné tuto radu s vysokými požadavky na prostor vyslyšet. Pokud jste do teď pracovali v open space či sdílené kanceláři a nedělalo vám to sebemenší problém, pak si můžete vytvořit pracovní kout jako součást jiné místnosti. Řiďte se především charakterem vaší profese, tedy tím, jak rozsáhlé ticho pro práci potřebujete.

Nezapomínejte také správně umístit kancelářský nábytek. Jak to udělat? Snažte si ulehčit všechny své každodenní činnosti tím, že umístíte vše podstatné v dosahu ruky.

Myslete na své pohodlí

Pokud hodláte ve své domácí kanceláři strávit každý den několik hodin, rozhodně byste neměli šetřit na kancelářské židli nebo pracovním stole. Bolavá záda z nepohodlné židle nebo příliš nízkého či vysokého stolu vám na efektivitě v práci nepřidají.

Stejně jako matrace či sedačka měla by kancelářská židle mít tu správnou tvrdost pro vás. Řídit se také můžete vlastnostmi, které židle nabízí, jako jsou polohovatelnost opěrek, houpací mechanismus, otočný systém s kolečky.

U kancelářského stolu se zaměřte především na jeho rozměry. Výška stolu by měla odpovídat vaší výšce, délka a hloubka by měla zapadnout do vašich prostorových možností a zároveň poskytnout dostatek místa na vaše pracovní činnosti.

Místo pro všechno, všechno na místě

K vaší větší efektivitě jednoznačně přispěje, pokud nebudete mít všechny věci pouze na stole. V případě, že máte v místnosti dostatek prostoru, pořiďte si kancelářské úložné systémy, jako jsou různé regály, skříňky, komody apod.

Pokud s prostorem zápasíte, zvolte raději kancelářský stůl s šuplíky a poličkami, popřípadě úložný prostor řešte závěsnými skříňkami či policemi.

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91