Jaká sedací souprava je vhodná do malého bytu

Hledáte vhodnou sedačku do malého prostoru? Máme pro vás užitečné tipy, jak chytře vyřešit nedostatek prostoru a vytvořit si místo pro odpočinek i zábavu s přáteli a rodinou.

Říká se, že sedačka je srdcem bytu. Není divu. Je místem setkání – s rodinou, s přáteli, a po dlouhých hodinách v práci i nás samých se sebou. Zároveň může být i útočištěm pro blízké, kde můžou složit hlavu, nebo praktickým úložným prostorem. Na co byste rozhodně neměli zapomenout při výběru sedací soupravy do garsonky nebo obdobně velkých bytů?

MALÁ, ALE ŠIKOVNÁ
Jelikož malé byty neobsahují mnoho kusů nábytku, měli byste těch pár kousků, jakými jsou především postel a sedací souprava, vybírat opravdu s rozvahou. Právě tento nábytek se stane nosným prvkem celého vašeho obydlí. Při výběru sedací soupravy se proto nebojte výrazných barev, nicméně doporučujeme vyvarovat se tmavých odstínů. Ty by mohly celou místnost ještě více opticky zmenšit.

Sedačku nejlépe ustavte v malém bytě ke zdi nebo do rohu místnosti, tím celý prostor hezky otevřete. Vybírejte – pokud možno – takové místo, ze kterého se bude celý pokoj zdát největší, docílíte tak skvělého optického klamu.

VSAĎTE NA MULTIFUNKČNOST
Malé byty přímo vybízí k vymýšlení praktických vychytávek, které vám umožní ušetřit prostor a zároveň mít po ruce vše, co potřebujete. Při výběru sedací soupravy do menšího bytu upřednostněte rozkládací sedací soupravy a sedací soupravy s úložným prostorem. Nemusíte nutně na sedačce pravidelně spát, nebo myslet na časté přespávání blízkých, rozkládací sedačka se výborně hodí i pro příjemnější lenošení, popřípadě hraní si s dětmi v menších prostorech.

ROZLOŽTE SÍLY
Skvělým řešením pro malé byty je kombinovat menší sedací soupravu s taburetem nebo křesly. Chytře tak vyzrajete nad minimálním prostorem pro sedačku a potřebou usadit hosty.

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91