Klíč k rychlému a výhodnému prodeji nemovitosti? Home staging!

Prodej nemovitosti je složitý a zdlouhavý proces. Dvojnásob to pak platí v případě, kdy realitní trh doslova praská ve švech. Jak tedy docílit toho, aby se zrovna o ten váš byt či dům zájemci skoro poprali? Klíčem k rychlému a výhodnému prodeji je homestaging.

Nepodceňte přípravu
Homestaging by se dal charakterizovat jako příprava domu na prodej. Jestli totiž chcete nalákat co nejvíce potenciálních kupců, pak musíte perfektně nachystat interiér. Právě on totiž utváří podstatný první dojem. Mějte na paměti, že na trhu s realitami je silná konkurence. Proto je důležitá nejen strategie prodeje nemovitosti, ale i její samotná příprava.

Buďte objektivní
Pokuste se na interiér podívat objektivním pohledem. Ve vašem rodinném domě se jistě cítíte příjemně a útulně, ale příchozí zájemce ho bude velmi přísně hodnotit. A že dovede být pořádně kritický, o tom nikdo nepochybuje. Uvidí totiž věci, které vy sami nevidíte. Ostatně, není se mu co divit, nemovitost představuje velkou investici, nemůže si proto dovolit nic podcenit.

Buďte střídmí
Aby dům nevypadal menší, poskytněte prostoru co největší vzdušnost, neměl by působit přeplácaně, Při prohlídkách nenechávejte na očích osobní předměty, jako jsou fotografie, obrazy na stěnách různé doplňky a dekorace. Ty jsou totiž součástí vašeho domova, nový majitel si ho však bude chtít jistojistě zařídit jinak. Ponechat ale můžete neutrální věci, které vylepší dojem z interiéru – třeba květiny nebo předložky v koupelně.

Dejte si záležet
Nejvíce kritičtí bývají zájemci hlavně ve třech místnostech – v koupelně, na toaletě a v kuchyni. Zde si proto dejte obzvlášť záležet, všímají si totiž i zdánlivých maličkostí. Zářivá čistota je vaší vizitkou. Ukliďte všechen nepořádek a vyhoďte věci, které nepoužíváte. Vyřešit nezapomeňte ani drobné opravy, jako jsou vrzající dveře nebo kapající vodovodní kohoutek.

Obraťte se na odborníky
Pokud si nevíte rady, jak dům k prodeji připravit, pak se obraťte na realitní kanceláře. Mnohé z nich tuto službu nabízí. Ačkoli se u nás homestaging teprve začíná pozvolna zabydlovat, třeba v Americe, kde vznikl, je naprosto běžnou záležitostí. Díky němu je totiž snazší nemovitost prodat, protože vyčnívá nad ostatními. Počet zájemců o ni se tak zvyšuje a tím zároveň roste i cena domu. Neváhejte proto do ní investovat, můžete si být jisti, že se vám vynaložené finance vrátí!

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91