Nebojte se korálové barvy. Letos vládne!

Nový rok je výbornou příležitostí pro restart. Osobní, pracovní… i pro restart vašeho domova. Nevíte, jak vybočit z nudy známých zákoutí? Potřebujete změnu? Zkuste barvu roku 2019!

Americká společnost Pantone Color Institute v New Yorku vybírá každý rok odstín, který bude vládnout v daném roce. Pro rok 2019 zvolili odborníci „Living Coral 16-1546", tedy korálovou barvu (odstín na pomezí oranžové a červené). Dle designérů se jedná o živou barvu povzbuzující naši aktivitu a hravost, zároveň vytváří tento odstín pozitivní energii. Pokud tedy chcete vnést do svého domova tu správnou hřejivou energii, vsaďte na korálovou.

NEBOJTE SE KOMBINACÍ

Připadá vám korálová barva zcela nevhodná do vašeho obydlí? Nenechte se zmýlit! Jedná se o barvu, která si velmi dobře rozumí s celou řadou jiných výrazných odstínů. Máte doma tyrkysovou, námořnicky modrou nebo sytě žlutou? Pak se korálové barvy vůbec nebojte, geniálně zapadne do vašeho prostředí, a přitom ho zajímavě okoření. Jednoduchým návodem pro kombinace této barvy by měly být odstíny mořského světa. Držte se v nich a nikdy nesáhnete vedle. Vyhnout byste se naopak měli kombinacím s červenou a oranžovou. Mohli byste tím docílit pocitu, že se neúspěšně snažíte ladit stejný odstín.

KDE ZASADIT KORÁLY

A kam vlastně s ní? Sytý odstín korálové barvy můžete použít na výmalbu větších ploch, důmyslně je tím zdůrazníte a dodáte jim ráz. Podobný ikonický důraz přinese místnosti i korálová sedací souprava, kterou doporučujeme zejména do světlých interiérů.

Nejste připravení na tak výrazný zásah do vašeho obydlí? Zkuste menší změnu! Zajímavě oživíte místnost jemně korálovým kobercem nebo tapetami. I jídelní židle s čalouněním v korálové barvě můžou být zajímavým nenápadným prvek, který však zcela změní ráz pokoje.

Toužíte po něčem ještě nenápadnějším nebo si jednoduše nejste touto barvou jistí? Sáhněte nejdříve po drobnějších doplňcích, měli byste je tento rok potkávat všude. Uvidíte, že si tento hřejivý letní odstín nakonec zamilujete stejně jako my.

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91