Trendy bydlení – v hlavní roli dřevo

Dřevo je přírodní obnovitelný a nadčasový materiál, který rozhodně jen tak nevyjde z módy. Ba naopak, v posledních letech zažívá doslova boom. Stále častěji zdobí náš interiér, bytové doplňky z něj vyrobené – od nábytku až po drobné dekorační předměty, se skvěle vyjímají v každé místnosti. Uplatnění ovšem dřevo nachází i při samotné stavbě našeho bydlení.

Fenomén dřevostaveb
Dřevostavby se po celém světě staly doslova fenoménem. Velké popularitě se těší hlavně v USA, Kanadě a skandinávských zemích. U nás je teprve pomalu začínáme objevovat, dlouhá léta jsme vůči nim byli totiž poněkud skeptičtí. Ze dřeva jsme stavěli spíše chaty a sruby, tedy provizorní, „prázdninové" bydlení, ale žít v nich natrvalo? To jsme si nedokázali ani představit.

Bez předsudků
S dřevostavbami je u nás spjato velké množství předsudků, přičemž za většinou z nich stojí neznalost. Rodinné domy postavené ze dřeva přitom nabízí daleko více kladů, než záporů. Ohromují především rychlostí výstavby, variabilitou, flexibilitou, poskytují větší užitný prostor, příjemné vnitřní mikroklima, šetří energii, disponují skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi, minimálně zatěžují životní prostředí. Zkrátka, pyšní se celou řadou atributů, díky nimž si tyto nízkoenergetické domy zaslouží označení nadčasové budovy. Předsudky můžete zahodit i ohledně životnosti. Rozhodně nemusíte mít strach, že by vaše obydlí za pár let snilo a rozpadlo se. V současnosti neexistují žádné rozdíly mezi pravidelně a pečlivě udržovanou dřevostavbou a cihlovým domem.

Podle vašeho gusta
Vybrat si můžete z široké nabídky rodinných domů z katalogu, některé firmy vám dokonce umožní navštívit již hotové stavby. Vše si tak můžete v klidu prohlédnout, a to včetně detailů a zařízení. Stydět se nemusíte přeptat také na všechno, co vás zajímá, a to přímo u lidí, kteří v nich bydlí. Rádi se s vámi podělí o své vlastní praktické zkušenosti. Pokud o katalogový projekt nestojíte, můžete si nechat vytvořit rodinný dům na klíč. Projektant zhotoví individuální projekt rodinného domu, který přesně splní vaše představy bydlení. Tak, proměňte vaše sny ve skutečnost!

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91