Kam s tím? Do komody! Vyberte si tu svoji i vy

Komody

Hromadí se vám doma oblečení, že už není kam poskládat? Potřebujete uložit důležité dokumenty? Nebo jen toužíte po pěkném kusu nábytku, který zkrášlí váš domov či kancelář? Pořiďte si některou z praktických komod z naší nabídky a máte po starostech. Máme pro vás komody v mnoha různých variantách, vyberte si z nich podle svých potřeb.

0 Kč 30200 Kč
TOP
Od nejlevnějšího
Od nejdražšího
Naposledy přidané

Máloco v bytě či domě se může stát tak praktickým pomocníkem jako obyčejná komoda. Dnes už se sice spíš než slovo komoda používá například „skříňka", ale málokdo pravděpodobně tuší, jak dlouhá historie se za ní skrývá.

Slovo "komoda" pochází z francouzštiny, ve které slovo ‚commode' znamená pohodlný. Význam slova tak možná odkazuje k tomu, že komoda mnoha ženám usnadňovala život a dělala ho mnohem pohodlnějším. Hledat prádlo uspořádané v jednom z mnoha šuplíčků bylo jistě mnohem rychlejší a snazší než kdy předtím.

Komody se začali běžně používat v pozdním středověku, především v domech šlechty. Tehdy však vypadaly trošku jinak. Byly to jednoduché dřevěné krabice s dvířky na pantech, někdy s nožičkami, uvnitř kterých byl schovaný šuplík. Počátkem osmnáctého století si lidé pod slovem komoda představovali široký kus nábytku, který nebyl moc vysoký, ale často měl také nožičky a většinou býval bohatě zdobený a pozlacený.

Dnes mají komody spíše zmíněný užitkový charakter a dá se do nich schovat téměř cokoli, částečně i proto, že se vyrábí v mnoha různých velikostech a z mnoha materiálů. I dnes se však komoda může stát velmi originálním kusem nábytku, který bude nejen praktický, ale ještě skvěle ozdobí vaši novou ložnici či obývací pokoj. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si. Podařilo se nám pro vás sehnat mnoho hezký a kvalitních komod, které vás jistojistě zaujmou. Malé komody můžete použít místo nočního stolku, v těch větších zase schovat spoustu věcí, od ložního prádla po oblečení.

Pokud však více než schovat toužíte po tom něco vystavit, podívejte se v naší nabídce spíše na vitríny. Bude se v nich skvěle vyjímat porcelán po babičce i suvenýry z dovolené. Oživí jakýkoli prostor od kuchyně, přes obývací pokoj až po ložnici.

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91