Podle látky
0 Kč 42000 Kč
TOP
Od nejlevnějšího
Od nejdražšího
Naposledy přidané

Sedací soupravu, která vašemu obývacímu pokoji sedne jako ulitá, můžete vybírat i podle užitého materiálu. Kožená nebo raději čalouněná? Záleží samozřejmě jen a jen na vás, my jsme tu proto, abychom vám vždy ochotně poradili. Jaké mají jednotlivé typy výhody? Každý má svá pro a proti a při rozhodování se zaměřte na vlastní potřeby.

Kožené sedačky

Kožené sedačky podle odborníků vydrží déle než sedačky textilní, platí to však jen v případě, že se o pohovku dobře a správně staráte. Kožené sedačky totiž vyžadují poměrně náročnou péči: Průměrně jednou do týdne byste ji měli očistit vlhkým hadříkem a dvakrát do roka ji vyčistit pořádně a navíc ji i dobře naimpregnovat.

V místnosti koženou sedačku nemůžete umístit jen tak, neměla by totiž nikdy stát na přímém slunci. A pokud máte v obývacím pokoji krb, měla by stát v dostatečné vzdálenosti od něj. Kvůli velkému horku by se totiž kůže mohla snadno vysušit a popraskat.

Kožené sedačky však v posledních letech dostály velkých změn a velmi se rozšířila nabídka modelů, je dnes velmi jednoduché pořídit koženou pohovku v netradičních barevných odstínech i tvarech.

Koženka jako alternativa

Možnou a levnější alternativou kožené sedačky je sedačka koženková. Koženka sice není tak kvalitní jako kůže a její povrch se rychleji opotřebovává, dnešní technologie výroby jsou však tak daleko, že rozdíl často nepoznáte.

Čalouněná pohovka

Sedací soupravy čalouněné textilem jsou i dnes pořád levnější než jejich kožené kolegyně, pokud si ji však pořizujete proto, abyste ušetřili, buďte obezřetní. Nikdy totiž není dobré šetřit příliš, mohlo by se to odrazit na kvalitě použitého materiálu i konstrukci sedačky.

Mnohem větší je však u textilních pohovek variabilita, vzorů a barevných odstínů najdete v porovnání se sedačkami koženými téměř nekonečně.

I údržba čalouněné pohovky však nemusí být vždy úplně jednoduchá a v každém případě byste měli na její čištění používat jen speciální přípravky, aby nedošlo k narušení barevnosti.

Prodejny
OlomoucHněvotínská 58, Olomouc 779 00
UničovDukelská 1157, Uničov 783 91